Preloader
Drag

Markanızın kurumsal kimliğini oluşturulması ve ürünlerinizi dijitale profesyonel şekilde aktarmak için ürün çekimi hizmeti sunuyoruz. Bir e-ticaret sitesinden insanların ilk baktığı yer malzemelerin, ürünlerin fotoğrafıdır. E-ticaret sitelerinde ya da pazaryerlerinde öncelik tanınması gereken yer. 

E ticaret katalog fotoğraf çekimi kreatif bakış açısına sahip fotomanlar tarafından gerçekleşir. Hib Tasarım Ajansı sektörel, kurumsal ve ajans deneyimi sunarak kaliteli bir sanat ortaya çıkartır. E ticaret sitenizdeki ürünlerin hepsini yeniden fotoğraflıyor ve web sitenize yüklüyoruz. 

Kusursuz hizmet dediğimiz bu alanda; müşteri memnuniyetini ön planda tutarken uygun fiyat ve hızlı reaksiyon da önceliğimizdir.

Firmamız 3 farklı model ile e-ticaret ürün çekimlerini sınıflandırdı:

 • Mankenli ürün çekimi
 • Still life fotoğrafçılık
 • Konsept çekim

E-ticaret siteleri için en çok kullanılan bu 3 model ürünün web sitesindeki kimyası olarak görülüyor. Doğru çekim teknikleri ve tüm süreci doğru yönetilmesi satışları, geri dönüşleri, izlenimleri ve ilgiyi olumlu derece artırıyor. Bu kapsamda firmamız 3 modeli de en iyi şekilde ürünlerde işleyerek kreatif bakış açısında adeta bir sanat gerçekleştiriyor. 

E-ticaret ünü çekim için rol aldığımız üç model ise şöyle;

Mankenli Ürün Çekimi

Mankenli ürün çekimi markaların en çok tercih ettiği ürün çekimlerinden bir tanesidir. Bunun nedeni ise; firmaların internette satış yaptıkları ürünlerinin insanların üzerinde nasıl durduğu insanlara anlatılır. Sanal bir ortamda ticaret yapıldığından insanlar ürünleri deneyemez, firmalarda manken yardımıyla ürünlerin fotoğraflarını çekilmesini ister. 

Ayrıca mankenli ürün çekimi tercih etmesinin bir diğer nedeni de artan iade durumlarını en aza indirmektir. Firmamız, manken ajansı ile partner olduğundan mankenli ürün çekimi oldukça hızlı yapılmakta. 

Hib Bilişim’i tercih eden firmaların mankenli ürün çekimi ile yakalayacakları avantajlar şöyle;

 1. E-ticaret site sahiplerinin geniş kitleye hitap etmesi kolaylaşır
 2. Ürünlerini sosyal ortamda nasıl durduğu ispatlanır
 3. Markalar iade oranında düşüş, ciro bakımından ise artış yaşar
 4. Olumlu geri dönüşler artar
 5. Firmanın itibarı ve yatırımcı çekme düzeyinde gelişme görülür

Firmaların dijitale aktarılmasında kilit rol oynayan firmamız gelir kaynağı ürünlerinin de çekimlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyor. Mankenli ürün çekim süreci ise Hib Ajansı tarafından şu şekilde gelişiyor;

 • Ürün fikri elde ediliyor
 • Ürün rakipleri taranıyor
 • Ürünü sahiplenmek isteyen kitlenin dikkat ettikleri taranıyor
 • Ürüne adeta yakışacak manken seçimi yapılıyor
 • Gerek stüdyo gerek konsept olarak çekimler sağlanıyor
 • Çekimler ardından fotoğraf düzenleme süreci gerçekleştiriliyor
 • Pazaryerlerine ya da e-ticaret sitelerine yükleme yapılıyor

A’dan Z’ye şirketlerin gelir kaynağı olan ürünleri ‘en iyi’ düşüncesi ile tüm süreci tamamlıyoruz. Hib Web Tasarım firması, manken yardımıyla çekilecek tüm fotoğrafları sadece özel fotomanlara emanet etmektedir. Bu sayede işçilik konusunda da firmaların ürün üzerindeki soru işaretlerini kaldırıyoruz. 

Konsept Ürün Çekimi

Firma ya da markaların daha çok dikkat çekmesini istedikleri fotoğrafları çektiğimiz türdür. Burada; pazarladığınız malzemelerin fotoğraflarını çekerken geniş kitleye ve yeni müşterilere hitap etmesini sağlayacak tedbirler uygulanır. 

Her firmanın bazı ürünleri diğerlerine nazaran oldukça önemlidir. Markalar, firmanın adeta imajını sergileyen fotoğraflar çekilmesi için konsept modeli tercih ederler. Bir ürünün kullanım amacı, kalitesi, hikayesi ve etkisi konsept model ile belirlenir. Bir ürününüzün konsepti varsa o mutlaka hesap edilir ve buna göre çekimler yapılır. Konsept ürünlerde beyaz arka plan daha az kullanılır. Ürünlerin konseptine uygunluk izlenir. 

Konsept ürün çekiminde Hib Web Tasarım firmasını özel kılan nedenler;

 1. Türkiye’nin her yerinde ürünlerinizin fotoğraflarını çekebiliriz
 2. Modern stüdyo ortamında fotoğraf çekim imkanı
 3. Işık, açı, ürünün hikayesi dikkate alınır
 4. İnsanların ürün hakkında bir sorusu kalmayacak şekilde düşünülerek net, keskin fotoğraflar çekilir
 5. Konsept fotoğraflar çekildikten sonra ince elenip sık dokunarak tasarım araçları süzgecinden geçilir
 6. Pazaryerleri ya da web sitenize yükleme işlemleri tarafımızca yapılır 

E-ticaret ürün çekimleri sadece bugünü kurtarmak için oluşturulmaz. Proje fikrinden tasarım süzgecinden geçene kadar tüm süreç geleceğe yönelik yatırım amacıyla yapılır. Gelecekte tekrar ihtiyaç duymanıza gerek kalmayacak şekilde konsept ürün çekimi gerçekleştirilir. 

Still Life Fotoğraf Çekimi

Still life fotoğraf, gıda sektörüne hizmet sağladığımız fotoğrafçılık yöntemi. E-ticaret sitelerinde oldukça sık görülen still life fotoğraf müşteri kitlesini de cezbediyor. Her markanın ürünlerine ait still life oluşturarak rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyoruz.

Still life fotoğrafçılıkta doğru ışıkları kullanmak, konseptine uygunluk, netlik, filtre noktaları var olan e ticaret sitenizde gelir artışa sağlayacak. Still life fotoğraf ile e-ticaret site sahiplerinin kazanacakları;

 1. Minimalist tarzda çekilen bu fotoğraflar tüm kitlenizi etkileyecek
 2. İlgi ve alakanın üst düzey olacağı tasarım ile e-ticaret sitenize ya da pazaryerindeki markanıza ilgi artacak ve mağazanızın dönüşüm oranında gelişme görülecektir
 3. Ürün pazarlamada kolaylık
 4. Marka ve ürün aynı anda ön plana çıkar
 5. Ürünün farklı bir bakışı web sitenize gelen kullanıcılara aktarılır
 6. Çekimler daha hızlı gerçekleşir ve tüm süreç normalden daha kısadır

Firmamız, still life fotoğrafçılığı için gerekli arka plan, ışıklandırma, konum ve tasarım programlarını kullanma becerisine sahiptir. Oluşturacağımız still life tarzı fotoğraflar ile e-ticaret sitenizde yeni bir marka imajı yaratmış olacaksınız. 

E-ticaret Ürün Fotoğraf Çekiminde Hib Tasarım Ajansı

Hib Tasarım Ajansı’nı oluşturan en büyük etmen yenilikçi ve akılda kalıcı bir yapıya sahipliği. E-ticaret ürün çekimleri de yenilikçi bakış açısı ile tasarlanıyor. Ürün fikrinin ortaya çıkmasından e-ticaret sitelerine yükleme işlemine kadar tam destek sağlıyoruz.

İnsanlar internetten ürün değil fotoğraf satın alırlar. Bunun için fotoğrafın pazarlama sitelerin rolü büyük. Ne kadar kaliteli, iyi işlenmiş ve hedef kitleyi harekete geçiren fotoğraflar olursa ciro ve itibarınız da o kadar artar. Hib firması olarak e-ticaret ürün çekimlerinde bizi öne çıkaran nedenler şöyle;

 • Kolay ödeme imkanı
 • Kurumsal kimlik fotoğrafçılığı ile bütünleşen e-ticaret ürün çekimleri
 • Sektör genişliği sayesinde kaliteli fotoğrafların ortaya çıkması
 • İşi sadece ürün çekimi olan fotoğrafçı kadromuz
 • Kreatif bakış açısına sahiplik
 • Fotoğraf çekiminden sonra fotoğrafların tasarım araçları ile netlik kazandırılması
 • Pazar payı büyük e-ticaret siteleri ile entegre yazılımı sayesinde çekilen fotoğraflarını kolay yükleme
 • Stüdyo ortamında ya da Türkiye’nin her yerinde ürün çekim hizmeti

Firmamızın misyonunda e ticaret ürün çekimleri ‘sadece bir ürünün fotoğrafını çekmek’ ile bitmez. Ürün fotoğraf çekimi, siteye yükleme ve anket çalışmaları yapılarak çekilen fotoğraflar hakkında geri dönüşler ele alınır. 

Sosyal medya araçları ile yaptığımız anket çalışmaları ile ürün çekimleri hakkında bilgi toplanır.

Hib Tasarım Ajansı hem ulusal hem de uluslararası piyasada birçok firmaya, markaya ürün çekimi hizmeti sağladı. E-ticaret siteleri için yüzlerce nesnenin fotoğrafını, mankenli, still modeller ile bütünleştirdi. Profesyonel tasarım araçlarını kullanımıyla kusursuz işçilikler ortaya çıkardı. 

Ücretsiz Danışmanlık