Preloader
Drag

Kurumsal kimlik tasarımı, görsel bir marka yaratmaktır. İşletmenizin, markanızın, adınızın kısaca her şeyinizin yansıtılmasıdır. Firmanın müşteriler gözündeki ilk izlenimini kazandırmak kurumsal kimlik sayesinde gerçekleşir. Kimlik tasarımı sizi tanıtan firmanın gelişmesine yön veren bölümdür.

Size kimliğinizi baştan oluşturacak, adınızı, hikayenizi tasarımlara yansıtan Hib Tasarım Ajansı hizmetinizde.

Bir marka yaratmak kurumun kimliğin anahtarıdır. Bir kurumsal kimlik çalışması firmanızın geleceğe bugünden atılan en büyük adımdır. Firmamız hem misyon hem de vizyon olarak; marka kimliğiniz için bütünsel bir tasarımı oluşturmayı hedefler.

Kurumsal kimlik çalışmalarında Hib Tasarım Ajansı olarak tek önceliğimiz markanızın kolay hatırlanmasını sağlamak. Kurumsal düşünce kurumsal hayat ile hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyoruz.

Bünyemiz sadece tasarım çalışmalarıyla size destek sağlamaz. Kurumsal kimliği en iyi şekilde işleyerek kurumsal iletişim, kurum organizasyonu ve markasal istikrar sağlıyoruz.

Kimler Kurumsal Kimlik Tasarım Hizmeti Almalıdır?

Hib Web Tasarım’dan kurumsal kimlik çalışması isteyecekseniz mutlaka bir fikriniz olmalıdır. 

Kurumsal Kimlik Tasarımında Neler Yapıyoruz?

Hib Tasarım Ajansı’nın kurumsal kimliğine nasıl yaklaştığını görün. Kolay hatırlanacak logo çalışması, logo ve markanızla uyumlu renk skalası, tüm matbaa ve reklamlarınızda sizi canlandıracak font seçimi ile sizi markalaştırıyoruz.

Geleceğe bugünden adım atarak; marka tutarlılığı, etkileşimin çoğalması ve imajınızı kontrol etmeniz firmamız açısından son derece önemlidir. Stratejik bir kurumsal tasarım için; marka konumu, misyonu, vizyonu, değerleri, kişiliği, mesajı ve hikayesini kullanıyoruz.

Dünyadaki en zor şey bir marka yaratmaktır. Çünkü insanların akıllarında kolay hatırlanmak iyi tasarlanmış argümanlar sayesinde gerçekleşir.

Rakiplerinizden bir adım önde olmanız için optimizasyonlar yapılıp bileşenlere ağırlık sağlıyoruz. Bu kapsamda markanızın kişiliğini oluşturacak kurumsal kimlik tasarımında yapı taşlarında bakış açımız şöyledir:

1.Logo Tasarım Çalışması

Hib Web Tasarım Ajansı kreatif bir bakış açısı ile yönetiliyor. Müşterilerin logo çalışması oluşturulurken altın oran, düzlem, mükemmeliyetçilikten ziyade akılda kalıcı olması ön planda tutuluyor. Kurumsal kimlikte logo oldukça önemli olup iyi tasarlanması markanızı büyütecek durumdur.

Apple, Spotify ya da Netflix gibi firmalara bakarsak; sadece logoları dünyanın her yerinde hatırlanıyor. Bu bilinçle ödül almış tasarımcılarımız insanların aklında kolay hatırlanacak çalışmalar sergiliyor. Kurumsal kimlik örnekleri ile portföyümüzden seçenekler de sunuyoruz. 

Firmamız, tüm müşterilerine akılda kalıcı bir logo tasarımı sunuyor. Bir markayı müşterinin akıl ve göz önünde tutma perspektifi içerisindeyiz. Logo çalışmalarımızda ön planda tuttuğumuz unsurlar;

 • Yaratıcılık
 • Kolay hatırlanma
 • Marka hassasiyeti
 • Degrade ve minimalist tarz
 • Kurumsal kimlik bileşenleri ile uyumlu
 • Bir hikayeye sahip
 • İllüstrasyon, renk, yazı stili ile tarz
 • Hedef kitlenizle uyum

Son olarak logonun duygusal bir bağlam içerisinde oluşturup müşteri ve müşteri adaylarıyla samimiyet oluşturuyoruz. Esasen, Hib Tasarım Ajansı, size, en iyi logoyu tasarlamayı misyon olarak benimsemiştir.

2.Kolay Hatırlanacak Font Performansı

Kurumsal kimlik materyallerinizde firmanızın hikayesini yansıtmak için muhteşem bir yazı stiline ihtiyaç vardır. Kurumsal kimliğinizde uygun bir font seçimi kurumsal iletişimi de etkileyecektir. Hib Bilişim ve Tasarım Ajansı markanıza değer katacak ve insanların akılda kalacak yazı karakterine çözüm sunar.

Bir markanın harf, tip, karakter seçimi marka mesajını ileten unsurlardan bir tanesidir. Sağlıklı bir iletişim için kendinizi en iyi anlatan stil bulmak marka kariyerinizi de etkileyecektir.

Antetli kağıttan, kaleme kadar firma içi / dışı çalışmalarınızda yazı stili sizi temsil edecek yazı stili sayesinde kurumsal kimlik oluşturma süreci içerisindeyiz.

3.Hikayenizle Bütünleşen Renk Skalası

Kurumsal kimlik farklı bileşenlerden oluşur. Bunlardan en önemlisi uygun renk seçimidir. Çünkü insanların direkt olarak gözünde hoş bulacakları ayrıntı firmanızın kolay hatırlanmasını da sağlayacaktır. Özellikle geleceğe yönelik renk paletleri hedef kitlenizin büyümesindeki anahtardır.

Örneğin bir kahve firması için kırmızı, sarı bir renk paleti yerine kahve tonlarının yer aldığı renk skalası daha uygun olacaktır. Bu kapsamda sizin, firmanızın, markanızın tüm çalışmalarını sentezleyerek en ideal renk seçimi yapıyoruz. Tasarım hizmetimiz geçmişteki hikayenizi geleceğe en iyi şekilde taşıma bilincinde.

4.Sesinizi Oluşturuyoruz: Slogan

Sizi, insanların akıllarında kolayca hatırlatacak önemli çalışma slogandır. Pazarlama, reklam ve tasarım çalışmaları slogan olmadan varlığını gösteremez. İnsanlar, logodan sonra en çok o firmaya ait sloganı hatırlar. Slogan tüm kurumsal kimlikle bütünleşen bir kemiktir. 

Hedef kitle üzerindeki çağrışımlar müşterilerin direkt sizi seçmesini sağlar. Sloganlar sizin insanların kafasındaki sesinizdir. 

Firmanız giyim, e-ticaret, içecek, turizm, otomotiv ya da teknoloji olsun Hib Tasarım Ajansı için bir problem değil. Farklı sektörlerde yüzlerce başarılı slogan oluşturduk. Müşterilerinizin kolay hatırlayacağı kurumsal kimlik rehberi oluşturduk.

5.Performans Yükselten Kurumsal Kimlik Tasarımları

Hizmet verdiğimiz alanlar logo, slogan, font ve markaya ait renk seçimi değildir. Bunların yanında; markayı A’dan Z’ye yansıtan çalışmalarımız bulunur. Bunlar;

 • Kartvizit
 • Web site
 • Sosyal medya çalışmaları
 • Fatura, makbuz, fiş
 • Giydirme
 • Tabela tasarımları
 • Mailing Şablonu

İmajınızı yansıtacak her alanda tasarım, kreatiflik ve kimlik inşasını başarılı şekilde ifa ediyoruz. Firmaların ihtiyaçlarına göre markalaşma çalışmalarımıza yön veriyor. 

Neden Kurumsal Kimlik Tasarımına İhtiyacınız Var?

Bugünün büyükleri dünün başarılı çalışmaları sayesinde ortaya çıktı. Günümüzde yüzlerce proje büyüdü lakin yüzlercesi de hafızalardan silindi. Hayatta kalan tüm firmaların tek bir ortak özelliği var: marka oldular. İnsanlar markaları asla unutmaz. 

Neden kurumsal kimlik tasarımı;

 • Firmanızı, isminizi, işinizi yarına sarsılmadan taşımak,
 • Marka oluşturmak,
 • Ciro hedeflerinizi yükseltmek,
 • İtibar sağlamak,
 • Uluslararası piyasalarda kendinize yer edinmek,
 • Ve müşterilerle aranızda sağlam bir iletişim kurulması için ihtiyaç vardır. 

Bir marka kimliği için kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyacınız var. İç yapınızı en iyi şekilde yansıtacak çalışmalar sektör, rakip ve yaşam kariyerinizi olumlu etkileyecek. Cironuz bilhassa ciddi oranda düzenli artış yaşayacaktır. Bu kapsamda; sosyal medya, web site, matbaa ve geri plandaki tüm çalışmalar ile size bir marka yaratıyoruz. 

Hib Tasarım Ajansı Kurumsal Kimlik Bakış Açısı

Hib Tasarım Ajansı, marka yaratmanın ne kadar zor olduğunun farkında. Bir firmanın kurumsal kimlik inşası başlanacaksa optimizasyon sürecine tam güven verilir. Tüm detaylar araştırıldıktan sonra hızlı reaksiyon alınarak muhteşem bir iş çıkartılır. 

Kurumsal kimlik fiyatları da bir hikayenin başlangıcından marka olmasına kadar oluşan sürece bağlıdır. Bu yüzden direkt olarak bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Lakin, iletişim araçlarını kullanarak fikir alışverişi yapabilir, durum değerlendirmesi isteyebilirsiniz. 

Siz de geleceğe yeni bir marka yaratmak ve markanızın insanların aklında kalmasını istiyorsanız hemen iletişime geçin. Kısa süre zarfında profesyonel çalışmalar sunalım. 

Kurumsal kimlik örneklerini müşterilere yansıtırken sadece yerel pazardan değil uluslararası piyasalardan da örnekler sergiliyoruz. Kurumsal dünyaya size ait kurumsal bir kimlik kazandırmak için ince eleyip sık dokuyoruz. Yarını bugünden inşa edelim.

Ücretsiz Danışmanlık